top of page

NÁŠ PŘÍBĚH

_MG_4790[1].jpg
Naš přístup k přírodě

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.​

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company. Talk about your team and what services you provide. 

NÁŠ PŘÍBEH

To se tak jednou při studiích na vysoké škole sejdeme v hospodě s koňskou hlavou na Starém Suchdole. Není nás sedm, jsme čtyři, zato „stateční“ :-D. Zrovna jsme v posledním ročníku studia a před námi volba kam dál. Kde a jak uplatnit naše nabyté zkušenosti a přání tvořit z krás přírody.

 

Dvě naše odvážné spolužačky jdou roku 1998 s kůží na trh a rozjíždí malé květinářství Rosanet na stanici metra Roztyly. Holky jsou moc šikovné a zanedlouho se k nim přidává zbytek party.

Dáváme hlavy dohromady. Chceme se zaměřit na prodej květin přes internet, a proto přejmenováváme firmu na abc@květiny, s.r.o. Název je krátký, jednoduchý, začíná od prvního písmene abecedy, a proto nám jistě zajistí dobrý start. No, jak to říct… trh ještě prostě není na naše skvělé nápady připraven :-D, ale my se nevzdáváme!

 

Píše se rok 2006 a my přicházíme s novou obchodní značkou abc květiny a vypouštíme do světa slogan „Květiny jsou smíchem světa“. Stále jsme veselí a máme radost z toho, co děláme. Zkoušíme po Praze různá místa s kamennými obchody a stánky na exkluzivních místech. No, jak to říct… ne všechno funguje :-D, ale stále se nevzdáváme!

 

Po dalších dvou letech sedíme již po několikáté opět v hospodě, tentokrát už jen ve třech...

A je to tady! Nadchází klíčový moment v našem směřování. Zaměřujeme se na prodej řezaných květin výhradně v kamenných obchodech. A hlavně vzniká nová zásadní vize: „vazba LUČNÍCH kytic s tématikou českého venkova“, která nás opravdu těší a nabíjí úplně novou energií. Tohle je rozhodující průlom v historii firmy.

Chceme v této oblasti přinést mnohem více. Proto v roce 2016 rozšiřujeme společnost o floristickou dílnu, kde vyrábíme jedinečné dekorace.

 

Čas přináší různé situace. Opouští nás další „statečná“, aby se mohla vydat na krásnou cestu mateřství. My to ale nevzdáváme!

 

Je současnost a my stále milujeme luční kytice a český venkov. Pochopili jsme, že návrat k tradicím a radost z tvoření je to, co chceme předávat.

A stále věříme, že „květiny jsou smíchem světa“!

 

Vaše abc květiny

Events & Workshops
bottom of page